Многу смеа и хумор меѓу публиката на стенд ап комедијата „Не се курчи“

Младата актерка Надица Петрова со стендап комедијата  ги насмеа до солзи кривопаланчани кои присуствуваа на стенд ап комедијата “ Не се курчи“  во НУЦК Крива Паланка.

Лесно, ненаметливо, оригинално,  од случка до случка , од настан до настан , Петрова  ја  водеше публиката  низ приказната  исполнета со  хумор и смеа,  освојувајки ги  симпатиите на  присутните со  игра, глума  и  песна.

“Оскаровката“Надица, како што ќе се анрече себеси во комичното шоу, ја почести публиката  со несекојдневно доживување и донесе вистинско освежување  во културната понуда  во нашиот  град.

Претставата  е дел од  иницијативата  “Театрите поблиску до публиката“  со која Министерството за култура организира повеќе театарски претстави  во  градовите низ државата,  со цел  да се стимулира  театарското творештво  и  афирмација на  нашите  актери, режисери  и останати театарски работници.

Настанот, исто така, е дел од програмата на манифестацијата „Крива Паланка-Град на културата 2024“.

Веќе во понеделник продолжуваме со ново културно доживување. По повод Меѓународниот дек на Ромите -8-ми Април, во НУ Центар за култура, со почеток во 20,00 часот,  ќе се одржи концерт ПОД СОНЦЕТО“,  на Бајса Арифовска (кавал, виолина, кларинет)  и пријателите  (Дамир Имери – клавијатури, Ратко Даутовски – перкусии , Душко Георгиевски-вокал).

Големина на фонт
Контраст