Пакетчиња за дечињата од социјално ранливите семејства

Во пресрет на новогодишните и божиќни празници, градоначалникот на општина Крива Паланка, Арсенчо Алексовски со новогодишни пакетчиња ги почести дечињата од социјално ранливите семејства од ромската заедница во Крива Паланка.
Воедно Градоначалникот  им ги честиташе претстојните празници и им посака многу среќа, здравје и успех во претстојната 2017 година.
 
dsc01588 dsc01586 dsc01585
Големина на фонт
Контраст