Соопштение за граѓаните

Почитувани сограѓани,

Ве известуваме дека на ден 21.09.2017 година ( четврток ) на православниот празник „Мала Богородица“  во 12.00 часот во организација на МПЦ ќе биде извршено осветување на малата црквичка-параклис пред објектот на Општина Крива Паланка. Осветувањето ќе биде извршено од страна на Неговото Високопреосвештенство, Митрополитот кумановски и осоговски г.д-р Јосиф. Малата црква – параклис ќе го носите името „Христово крштевање – Богојавление“.

Се покануваат сите граѓани на Крива Паланка да земат учество на свечениот чин на осветување.

Со почит.

Големина на фонт
Контраст