Прием во Агенцијата за млади и спорт за Вукашин Јовановиќ

Денеска во Агенцијата за млади и спорт, директорот г. Марјан Спасески ги прими единаесетгодишниот Вукашин Јовановиќ кој е член на КК „Шампион“ од Крива Паланка заедно со градоначалникот на општина Крива Паланка г. Арсенчо Алексовски и тренерите Стевче Христовски и Жарко Ангеловски.

Вукашин Јовановиќ е учесник и добитник на сребро од Балканско првенство во карате за деца до 13 години, кое се одржа во Истамбул од 19-21 мај.

16722645_1468618953159708_371233656317601213_o 18623454_1468618929826377_4107318010998040955_o 18699739_1468619046493032_6242102372662802870_o

Директорот Спасески му го честиташе успехот на Вукашин и му посака уште многу успешни борби во иднина.

Големина на фонт
Контраст