Успеси на КК „Шампион“ на Државното првенство

Изминатиот викенд Карате клубот „Шампион“ од Крива Паланка настапи на Државното првенство во карате во кати и борби  за деца 10-13 години. Вкупно настапија 7 натпреварувачи од кои  6 се закитија со медали.
 
Државни прваци станаа  и со златни медали се закитија:
 
1.Вукашин Јовановиќ-деца 11 години борби -35 кг.
2.Лука Тасковски-деца 11 години борби-50 кг.
3.Владимир Максимовски-деца 12 години +52 кг.
 
Бронзени медали освоија:
1.Сара Николовска-деца 12 години борби -45 кг.
2.Андреј Павловски-деца борби 11 години -50 кг.
3.Горана Симонова-деца 12  години  борби +50 кг.
 
На Балканското првенство во Истанбул, Турција ќе настапат  Вукашин Јовановиќ,Лука Тасковски и Владимир Максимовски.
 
IMAG0746 IMAG0747 IMAG0748 IMAG0750 received_417439125296852
 
Големина на фонт
Контраст