Прослава на големиот христијански празник Богојавление – Водици

Почитувани сограѓани,

На ден 19.01.2018 (петок) од 10.00 часот во организација на Општина Крива Паланка и на Македонската Православна Црква, Кумановско-осоговска епархија ќе се одбeлежи големиот христијански празник  Богојавление – Водици.

Големина на фонт
Контраст