logo

Новости

Кривопаланчани победници на „Софра 2009“

Екипата од Крива Паланка, составена од Ивановски Тихомир и Драгица, Ивановски Славе и Моравка и Митовски Миле и Маре,  ги приготви највкусните јадења во рамките на традиционалната манифестација на кулинарски вештини…

Пингпонгарките на ППК„КРИВА ПАЛАНКА“ шампиони

Пингпонгарките од ППК„Крива Паланка“ од Крива Паланка, по завршување на вториот плеј оф, кој се одржа во нашиот град на 31 мај, станаа шампиони на Македонија во сениорска конкуренција.   Со…

Свечено отварање на Општинскиот Центар за Услуги

На 15.06.2009 г. свечено ќе биде отворен ОПШТИНСКИОТ ЦЕНТАР ЗА УСЛУГИ Проектот ОПШТИНСКИ ЦЕНТАР ЗА УСЛУГИ е финансиран од ЕУ, раководен од Европската агенција за реконструкција, имплементиран  од  Финиш консалтинг…

Големина на фонт
Контраст