logo

Новости

Активности на Општината во делот на комуналното уредување

Во рамките на активностите за санирање на штети од поројни дождови кои во последно време ја зафатија нашата општина и причинија значителни штети на локалната патна мрежа, Одделението за изградба…

Писмо до Еврејската заедница

По повод отварањето на Меморијалниот центар  на холокаустот  на Евреите од Македонија, Градоначалникот Арсенчо Алексовски упати писмо до Еврејската заедница на Република Македонија во кое истакна „Убаво е да се…

Успешен настап на КК „Крива Паланка“

Третологашката екипа на кошаркарскиот клуб ,,Крива Паланка“ конечно заигра на домашен терен пред своја публика на 27.02.2011 одигрувајќи го натпреварот против  КК ,,Гемиџии“ од Велес. Како што се очекуваше, велешани…

Одржан семинар за земјоделци

На 8.03.2011 година во големата сала при општина Крива Паланка со почеток во 12 часот се одржа семинар за земјоделци на тема „Регистрирај го твоето земјиште – систем за идентификација…

Мониторинг на работата на Советот

Граѓанската асоцијација МОСТ, во периодот од февруари 2010 година, до јануари 2011 во општините Крива Паланка, Гостивар, Штип, Осломеј, Дебарца и Могила го спроведуваше проектот “Одговорна, транспарентна и кооперативна Локална…

СРЕЌЕН 8-ми МАРТ

Почитувани, На сите жени во општина Крива Паланка, им го честитам  Меѓународниот ден на жените 8-ми Март и им посакувам добро здравје, среќа, успех и поголемо вградување и учество во…

Празнување на „Св.Теодор Тирон“

СРЕЌЕН 8-ми МАРТ

Почитувани, На сите жени во општина Крива Паланка, им го честитам  Меѓународниот ден на жените 8-ми Март и им посакувам добро здравје, среќа, успех и поголемо вградување и учество во…

Градоначалникот Алексовски во посета на Р.Словенија

Градоначалникот Арсенчо Алексовски од 7 до 11 март е во работна посета на регионот „Срцето на Словенија“ (Литија, Р.Словенија). Посетата е во рамките на проектот „Придобивки од проширувањето на Европската…

Честитки за пензионерките по повод 8-ми Март

По повод претстојниот празник 8-ми Март, Денот на жената, во организација на „Здружението на пензионери“ се организираше коктел збогатен со музика. Прв пат оваа година пензионерките, во просториите на здружението,…

Големина на фонт
Контраст