logo

Настани

Новогодишно дефиле со Дедо Мраз

SemiHidden=”false” UnhideWhenUsed=”false” Name=”Colorful Grid” /> Почитувани граѓани, Со цел да ги израдуваме нашите најмлади сограѓани, Општина Крива Паланка организира пригодно новогодишно дефиле со Дедо Мраз низ градот. Новогодишното дефиле ќе…

Во Крива Паланка одбележан 3- ти Декември, Светски ден на лицата со инвалидитет

SemiHidden=”false” UnhideWhenUsed=”false” Name=”Colorful Grid” /> < ![endif]--> Денеска , по повод 3 -ти Декември, Светскиот ден на лицата со инвалидност, Градоначалникот на општина Крива Паланка г.Арсенчо Алексовски организираше ручек во…

Се одржа манифестацијата „Паланечка компиријада 2013“

Во недела на градскиот плоштад во Крива Паланка се одржа манифестацијата  „Паланечка компиријада 2013“ како дел од програмата „Крива Паланка град на културата за 2013“.  Манифестацијата ја отвори градоначалникот г.Арсенчо…

Паланечка компиријада 2013

Во рамки на манифестацијата „Крива Паланка град на културата за 2013“, во недела на 10 ноември ќе се одржи манифестацијата „ПАЛАНЕЧКА КОМПИРИЈАДА 2013“. Програма10 ноември 2013 г. (недела) -плоштад Крива…

Свечено прославен 8 Октомври, Денот на ослободувањето на Крива Паланка

Денот на ослободувањето на Крива Паланка, кој оваа година се празнува по 69-пат, беше одбележан со повеќе свечености на кои присуствуваа голем број гости од општината, од збратимените градови како…

Свечено одбележан Денот на независноста на Република Македонија

По повод 8 Септември, Денот на независноста на Република Македонија, делегација од општина Крива Паланка предводена од градоначалникот Арсенчо Алексовски  положи свежо цвеќе на споменикот на паднатите борци пред Општината.…

Одбележан Денот на пожарникарите

SemiHidden=”false” UnhideWhenUsed=”false” Name=”Colorful Grid” /> < ![endif]--> Храбрите пожарникари, кои 24 часа дневно се на располагање за разновидни интервенции, вчера го одбележаа 20 Мај, Денот на пожарникарите. Присутните имаа можност…

Денот на Европа достојно одбележан и во Крива Паланка

Одбележување на 9 Мај, Денот на Европа

По повод 9-ти Мај – Денот на Европа, градоначалникот на општина Крива Паланка г.Арсенчо Алексовски и амбасадорот на Р. Бугарија во Македонија г.Иван Петков, во четврток на 9-ти мај во…

Одбележан патронатот на СОУ Ѓорче Петров

emiHidden=”false” UnhideWhenUsed=”false” QFormat=”true” Name=”Strong” /> < ![endif]--> По повод патронатот на СОУ Ѓорче Петров, градоначалникот на општина Крива Паланка Арсенчо Алексовски со претставници на општинската администрација положија свежо цвеќе на…

Големина на фонт
Контраст